еМагазин

Tag : граѓанска

Бизнис ТОП СТОРИИ

Стартува граѓанската обврзница, првата аукција на 13 јули

Редакција
Граѓаните од денеска можат да запишуваат граѓански обврзници – нов финансиски инструмент на домашниот пазар. Министерството за финансии го објави проспектот за првата аукција на...