еМагазин

Tag : граѓански обврзници

Бизнис ТОП СТОРИИ

Денеска последен ден за купување граѓански обврзници од втората емисија

Редакција
Од Министерството за финансии (МФ) потсетуваат дека денеска истекува рокот во кој граѓаните можат да запишат граѓански обврзници од втората емисија, за која аукцијата ќе...