еМагазин

Tag : градски средини

ЖИВОТ

УХМР: Можно слевање вода во градските средини и локално излевање на помалите реки

Редакција
Поројните врнежи што ја зафатија државата ако локално се поинтензивни и во форма на невреме може да предизвикаат слевање вода во градските средини и излевање...