еМагазин

Tag : Иљире Даути

Македонија

Иљире Даути нова координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците, од партијата изненадени од потегот на Алтернатива

Редакција
Иљире Даути е избрана за координаторка на пратеничката група на Алијансата за Албанците. Пратеникот на Алијансата за Албанците, Елми Азири на денешната прес-конференција во Собранието...