еМагазин

Tag : Алијансата за Албанците

Македонија

Докторот Арбен Аголи, кандидат на Алијансата за Албанците за градоначалник на Дебар

Редакција
Алијасата за Албанците на 21 април во трката за градоначалник на Дебар ќе учествува со доктор Арбен Аголи, познат педијатар, се наведува во соопштението на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Редакција
Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на држвата на Алијансата за Албанците и Беса. Кој е Река? Според неговата официјална биографија, Река дипломирал на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Блерим Река, кандидатот за претседател на Алијансата за Албанците и Беса

Редакција
Професорот Блерим Река е кандидат за претседател на државата на Алијансата за Албанците и Беса. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, доставен до Државната комисија...
Македонија

Движењето Беса и Алијансата за Албанците заедно зад кандидатурата на Блерим Река за претседател на државата

Редакција
Движењето Беса и Алијансата за Албанците ја поддржуваат кандидатурата на проф. Д-р Блерим Река за претседател на државата,информираат од Беса. “Како опозициски партии, сметаме дека...
Македонија

Алијансата за Албанците на претседателските избори со свој кандидат, од партијата исклучуваат било каква соработка со ДУИ

Редакција
Политичката состојба во земјата и дебати за претседателските и евентуалните предвремени парламентарните избори, биле темите на синоќешната седница на Централното претседателство на Алијансата за Албанците...
Македонија

Алијансата за Албанците ќе повика да се гласа „за“ на претстојниот референдум, ама со услови

Редакција
Нашиот став за референдумот на 30 септември е дека ние сме за НАТО и Европската унија, истакна денеска претседателот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села, повикувајќи...