еМагазин

Tag : Иванка Додовска

Македонија

Пендаровски го предлага Спасов на местото на Иванка Додовска во Националниот совет за евроинтеграции

Редакција
Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието, Илија Димовски дека доцент д-р...