еМагазин
Image default
Македонија

Пендаровски го предлага Спасов на местото на Иванка Додовска во Националниот совет за евроинтеграции

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски, денеска упати известување до претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата на Собранието, Илија Димовски дека доцент д-р Александар Спасов, од Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ е предложен како претставник на Кабинетот на претседателот за член во Националниот совет за евроинтеграции.

„Воедно, Кабинетот на претседателот бара разрешување на проф. д-р Иванка Додовска, која беше претставник во Националниот совет за евроинтеграции на претходниот Кабинет“, известуваат од таму.

Фото: Кабинет на Претседател

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Царинската управа отвори истрага за Александар Трајковски кој беше фотографиран со Груевски во Будимпешта

Редакција

„Ме измамија мангупи, а јас комуникативен“: Зоран Заев и руските комичари хит во регионалните медиуми

Редакција

Јутарњи: Дел од Косово ќе припадне на Србија, дел на Косово! Ќе го уништат ли така мирот Тачи и Вучиќ: Следи БИХ, па Македонија…

Редакција