еМагазин

Tag : К2

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Сашко Кедев испишува историја: Го искачи К2, вториот највисок врв во светот, а за четири месеци застана на два врва над 8.000 метри

Редакција
Imagine Nepal информираа дека целиот нивен тим стигнал до вториот највисок врв во светот К2 (8.611) денеска наутро помеѓу 8- 9 часот (по локално време...