еМагазин

Tag : каделабра

Локално

Млад битолчанец со „голф“ удрил во канделабра, двајца повредени

Редакција
На 29.01.2021 во 00.30 часот било пријавено дека на крстосницата од ул.„Методија Андонов Ченто“ и ул.„Партизанска“ во Битола, И.Ц.(26) од Битола, управувајќи патничко возило „фолксваген...