еМагазин

Tag : Каламати

Балкан

(ВИДЕО) Во Грција во пожар во таверна загинаа три жени

Редакција
Во кујната на една таверна во грчкиот град Каламати, кој се наоѓа во југозападниот дел на Грција, експлодирала боца со плин. Во експлозијата загинале три...