еМагазин

Tag : Калашников

Свет

(Видео) Гаѓаше цел на оддалеченост од 600 метри: Путин го испроба новиот снајпер од „Калашников“

Редакција
Во негов стил, рускиот претседател Владимир Путин од прва рака го испроба најновиот модел на снајперска пушка од фабриката „Калашников“. Станува збор за модел на снајпер SVCh,...