еМагазин

Tag : капитализам

Свет

Анкета пред Давос: Капитализмот „прави повеќе штета отколку добро“

Редакција
Повеќето луѓе во светот веруваат дека капитализмот, во сегашната форма, прави повеќе штета отколку добро, открива истражувањето во пресрет на Форумот на политичката и економската...