еМагазин

Tag : капитални инвестиции

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Капитални (не)инвестиции: Додека се мачиме со автопат до Охрид, светот праќа товарни летала во Вселената

Редакција
Бавно се реализираат ветените проекти за изградба на патна и железничка инфраструктура и тоа е можеби една од главните причини поради кои во првата половина...