еМагазин

Tag : Карим Кан

Свет ТОП СТОРИИ

Мораме да ја растераме воената магла, за да дојдеме до вистината, изјави во Буча главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд

Редакција
Украина стана вистинско „место на злосторство“, оцени вчера во Буча, во близина на Киев, главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (ICC), Карим Кан. – Тука...