еМагазин

Tag : Карпош 4

Локално ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Како ќе изгледа новиот мост помеѓу населбите Карпош 4 и Злокуќани

Редакција
Градоначалникот Петре Шилегов го потпиша договорот со Владата и ТАВ со кој се овозможува реализацијата на проектот за мостот на улица Љубљанска во Карпош, информираат...