еМагазин

Tag : кашикара

Локално

Кашикара пронајдена во шахта во Хиподром

Редакција
На 22.06.2020 во 16,30 часот во СВР Скопје, Р.Ј. од Скопје пријавил дека во сопствениот двор во населба Хиподром при извршување градежни работи во шахта пронашол...