еМагазин

Tag : катергејт

Свет ТОП СТОРИИ

Каили признала вина за „Катаргејт“ тврдаат медиумите, нејзиниот адвокат демантира

Редакција
Европратеничката Ева Каили во текот на истрагата за корупција во Европскиот парламент, признала дека побарала од нејзиниот татко да скрие дел од парите, кои подоцна...