еМагазин

Tag : Каили

Свет ТОП СТОРИИ

Каили признала вина за „Катаргејт“ тврдаат медиумите, нејзиниот адвокат демантира

Редакција
Европратеничката Ева Каили во текот на истрагата за корупција во Европскиот парламент, признала дека побарала од нејзиниот татко да скрие дел од парите, кои подоцна...
Балкан ТОП СТОРИИ

Партнерот на Каили вели дека тој е виновен и бара таа да биде ослободена за да се грижи за нивната 22-месечна ќерка

Редакција
Грчката европратеничка Ева Каили и сега веќе поранешна потпретседателка на Европскиот парламент, останува топ тема во грчките медиуми, јавува дописникот на еМагазин од Солун. ПОВРЗАНИ...
Балкан ТОП СТОРИИ

Почна процедурата за смена на Каили од потпретседателското место во Европскиот парламент, Катар негира инволвираност во скандалот со корупција

Редакција
Шефовите на сите политички групи во Европскиот парламент се согласија да ја сменат потпретседателката Ева Каили, пред гласање на пленарна седница, откако таа беше уапсена во корупциски...