еМагазин

Tag : Катлин Новак

Македонија

Унгарската претседателка Каталин Новак утре во посета на Македонија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски утре ќе биде домаќин на неговата унгарска колешка Каталин Новак, која ќе престојува во официјална посета на земјава. Според најавите од Кабинетот...