еМагазин

Tag : кавардарци

Македонија

Нови 53 случаи на Ковид-19 и едно починато лице во тиквешкиот регион

Редакција
Нови тројца здравствени работници се позитивни на коронавирусот во Кавадарци, потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје. Починат е и...