еМагазин

Tag : Кевин Мекарти

Свет ТОП СТОРИИ

За првпат во историјата на САД разрешен претседател на Претставничкиот дом

Редакција
Кевин Мекарти синоќа е разрешен од функцијата претседател на Претставничкиот дом на САД, а внатрешните борби меѓу неговите колеги републиканци го втурнаа Конгресот во дополнителен...