еМагазин

Tag : кик бокс

Спорт

Младиот Павел Стојчевски се закити со златен медал на меѓународниот кик-боксинг турнир

Редакција
На меѓународниот Кикбоксинг турнир „Балкан Опен“, во Тешањ, Босна и Херцеговина, нашиот млад борец, Павел Стојчевски од кикбоксинг клубот „АС“, од Делчево, се закити со...