еМагазин

Tag : Кит Флинт

Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Почина фронтменот на легендарните „Продиџи“

Редакција
Кит Флинт, пејачот на една од најпознатите музички групи во светот „Продиџи“ почина во својот дом во Есекс на 49 години, објави „Сан“. Флинт бил...