еМагазин
Image default
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Почина фронтменот на легендарните „Продиџи“

Кит Флинт, пејачот на една од најпознатите музички групи во светот „Продиџи“ почина во својот дом во Есекс на 49 години, објави „Сан“.

Флинт бил пронајден мртов утрово по пријава во Брзата помош и полицијата дека има онесвестено лице во неговиот дом.

Случајот не се води како сомнителен.

„Продиџи“ се појавија во деведесетите години од минатиот век и направија тектонски поместувања во електронската музика по што станаа еден од најголемите британски бендови.

Во 1995 година, бендот одржа концерт за паметење во Скопје во рамките на Т-фестивал.

Видео/Фото: Yotube/Prodigy/Sasa Pavlovic/Prodigy.com

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ципрас се “спаси“, ќе “преживее“ ли и Договорот од Преспа?

Редакција

Ременски негира секаква поврзаност со „Рекет“, Боки 13 не го посетила во затвор

Редакција

(Галерија) Над 60.000 граѓани од земјава и регионот ја дочекаа Нова година на концертот на Дино Мерлин во Скопје

Редакција