еМагазин

Tag : класифицирани информации

Македонија

Обвинителство ги отфрли кривичните пријави на ВМРО-ДПМНЕ против Шекеринска за оддавање на класифицирани информации

Редакција
По спроведена претходна постапка, јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичните пријави поднесени од политичката партија ВМРО-ДПМНЕ против две...