еМагазин

Tag : клиника за гинекологија и акушерство

Македонија ТОП СТОРИИ

Едното бебето е на респиратор: Детали од ГАК за родилките од Делчево и Скопје кои починаа од Ковид-19

Редакција
Во изминатото деноноќие починаа две родилки позитивни на Ковид-19, кои овој месец беа породени во Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство – Скопје. Една од...