еМагазин

Tag : Клиниката за нефрологија

Македонија

32 здравствени работници од Клиниката за нефрологија заболени со Ковид-19

Редакција
Во моментов 32 здравствени работници од Клиниката за нефрологија се заболени со Ковид-19, информираат за МИА од Министерството за здравство. Двајца од нив се хоспитализирани...