еМагазин

Tag : Клиниката за пулмологија

Македонија

Медицинска сестра од Клиниката за пулмологија позитивна на коронавирусот

Редакција
На денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче, информираше дека позитивна на коронавирусот е една медицинска сестра од Куманово, која патува и е на...