еМагазин

Tag : Кољо

Македонија

Завршни зборови на Никола Митрески –Кољо за „27 април“: Бевме изманипулирани од политичарите и Тиранската платформа

Редакција
Обвинетиот Никола Митрески-Кољо во завршните зборови на судењето за настаните во Собранието на 27 април 2017 година, рече дека жали за случувањата и им се...