еМагазин

Tag : колективен имунитет

Македонија

Ако вакцинацијата продолжи со ова темпо, кон средината на октомври би имале пораст на колективниот имунитет, оцени Филипче

Редакција
Во однос на барањата на коморите за олеснување на мерките, министерот за здравство Венко Филипче денеска посочи дека според него актуелните мерки треба да останат...