еМагазин

Tag : компромис

БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Премиерот Јанев дециден: „Во моментов Бугарија не може да направи компромис со својата позиција“

Редакција
Привремениот премиер на Бугарија, Стефан Јанев во интервју за Бугарската национална телевизија истакна дека Македонија нема да добие одобрение од Бугарија за почеток на преговорите...