еМагазин

Tag : конституенца

Бизнис

Ангеловска-Бежоска: Во нашиот регион, учеството на најбогатите 10% во вкупниот доход е околу 29%

Редакција
Гувернерката на Народна банка, Анита Ангеловска-Бежоска во говорот одржан на состанокот на Конституенцата е на тема „Како до поправеден систем за сите?“ рече дека зголемувањето на...