еМагазин

Tag : корон вирус

Македонија

Филипче: Се може да се надокнади освен здравјето, децата се со лесна форма на корона вирусот но може да ги заразат родителите

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче во изјава за Сител, информираше за  заедничкиот состанок на Комисијата за заразни болести со претставници на Министерството за образование и...