еМагазин

Tag : корона тест

Свет

Франција ќе бара корона-тест за патници од 16 земји, не и за оние од Македонија

Редакција
При посетата на аердоромот Роаси, во Париз, францускиот премиер Жан Кастекс најави дека тестовите за коронавирусот ќе бидат задолжителни за сите патници кои доаѓаат од...