еМагазин

Tag : корона вирсу

Македонија

Шест новозаразени од корона вирусот во Кичево

Редакција
Шест нови лица во Кичево се позитивни на Ковид 19 со што вкупниот број заразени во општината се искачи на 92, од кои 77 се...
Македонија

Убава вест: Гевгелија во моментов не е на картата градови со заразени од корона вирусот

Редакција
Резултатите од второто тестирање на четиричленото семејство од Гевгелија, кои стигнаа претпладнево, се негативни како и од првото тестирање, така што општина Гевгелија не е...