еМагазин

Tag : Кошани

Локално

Маж починал по пад од карпа кај село Кошани

Редакција
Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75), паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“, по...