еМагазин

Tag : коскено

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Штипјанка доби коскено ткиво од починат донор

Редакција
На Клиниката за ТОАРИЛУЦ, утрово беше направена втората трансплантација на коскено ткиво од починат донор, информира на Фејсбук, министерот за здравство Венко Филипче. „Тимот на...