еМагазин

Tag : костови

Бизнис

Семејството Костовски ќе го обнови култниот ресторан „Кермес“ во скопскиот Градски парк

Редакција
После 15 години во урнатини „Кермес“ повторно ќе се издигне. Семејството Костовски, кои се сопственици на овој објект најавуваат камбек во бизнисот со целосна изградба...