еМагазин

Tag : Ковач

Македонија

Унгарија молчи по прашањето дали Никола Груевски побарал азил

Редакција
Портпаролот на унгарската Влада, Золтан Ковач не може ниту да ја потврди, ниту, пак, да ја демантира објавата на фејсбук-профилот на поранешниот македонски премиер Никола...