еМагазин

Tag : ковакисн

Свет

Во Индија почнаа првите клинички испитувања со вакцината „Коваксин“

Редакција
Индија ги почна првите клинички испитувања на пробната вакцина против коронавирусот, во време кога земјата се наоѓа на третото место во светот со повеќе од...