еМагазин

Tag : ковид-сертификат

Свет

Шпанија од јуни ќе прима туристи кои прележале Ковид-19, со негативен тест и кои се вакцинирани

Редакција
Шпанија планира да ги отвори границите за странски туристи во јуни според шемата за дигитални здравствени сертификати за ковид, изјави државниот секретар за туризам. Фернандо...