еМагазин

Tag : шпанија

Свет ТОП СТОРИИ

Шпанија ја надмина Италија по бројот на заболени од корона вирусот

Редакција
Шпанските власти соопштија дека бројот на лица позитивни на корона вирусот изнесува 124.736, со што ја надмина Италија и стана европска земја со најголем број...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Лизгалиште во Мадрид претворено во мртовечница

Редакција
Лизгалиштето во Мадрид е претворено во привремена мртовечница. Властите во Шпанија беа принудени да го земат просторот за да стават тела во ден (понеделник, 23....
Македонија

Шпанскиот амбасадор ја предаде во Стејт департментот ратификацијата за членство на Македонија во НАТО

Редакција
Шпанскиот амбасадор во САД, Сантиаго Кабанас, синоќа во Стејт департментот се сретна со заменик државниот секретар, Филип Рикер и го предаде оригиналниот документ на ратификација...
Свет ТОП СТОРИИ

За едно деноноќие 345 починати во Италија, 168 во Шпанија

Редакција
Во Италија во последните 24 часа од новиот коронавирус починале уште 345 лица, а бројот на потврдените случаи на зараза се зголеми за 3.526, со...
Македонија ТОП СТОРИИ

И шпанскиот Сенат го ратификува Протоколот за пристапување на Македонија во НАТО

Редакција
Сенатот на Шпанија денеска на пленарна седница го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Гласањето беше без физичко присуство на сенаторите, поради...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Полицијата во Шпанија со дронови ги тера жителите да останат дома поради корона вирусот

Редакција
Во Шпанија, која од денеска поради превенција од корона вирусот е во делумен карантин, полицијата користи дронови со кои ги тера жителите да останат дома....
Свет

(ВИДЕО) Фитнес инструктор во Шпанија со вежби на кров ги „одржува“ Шпанците во карантин во топ форма

Редакција
Видеото со фитнес инструктор во Севилја, Шпанија, која е во делумен карантин поради превенција од корона вирусот го обиколи светот. Тој вежба на покрив, а станарите...
Свет ТОП СТОРИИ

Цела Шпанија и Литванија од утре во карантин, Трамп се тестираше за корона вирусот

Редакција
Шпанија и Франција воведуваат уште построги мерки за борба против ширењето на новиот коронавирус, бројот на смртни случаи се уште се зголемува во Кина, додека...
Свет ТОП СТОРИИ

Сопругата на шпанскиот премиер Педро Санчес позитивна на корона вирусот

Редакција
Сопругата на шпанскиот премиер Педро Санчес, Бегоња Гомес е позитивна на корона вирусот, потврди шпанската Влада. И Гомес и нејзиниот сопруг се во добра состојба и...
Македонија

Димитров: Сенатот на Шпанија на 17 март ќе го ратификува Протоколот за НАТО

Редакција
Сенатот на Шпанија на 17 март ќе одржи пленарна седница на која ќе го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО, објави на...