еМагазин

Tag : Педро Санчез

Свет ТОП СТОРИИ

Педро Санчез реизбран за премиер на Шпанија

Редакција
Шпанскиот премиер Педро Санчез останува на функцијата. Тој денеска беше реизбран откако ја доби поддршката од мнозинството парламентарци. Неговиот нов мандат го поддржаа 179 пратеници,...
Македонија

Шпанскиот премиер Санчез доаѓа во Македонија

Редакција
Премиерот на Кралството Шпанија, Педро Санчез Перез-Кастехон в недела доаѓа во еднодневна официјална посета на Македонија. Се очекува тој во Скопје да има средби со...
Свет

Шпанскиот премиер Санчез сака да ја претвори Шпанија во „европски Холивуд“

Редакција
Шпанската Влада има намера земјата да ја претвори во „европски Холивуд“, најави премиерот на Кралството Шпанија, Педро Санчез, за време на посетата во Лос Анџелес,...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Шпанија сака Македонија и Албанија заедно и што побргу да ги почнат преговорите со ЕУ

Редакција
Шпанија е силен поддржувач на Северна Македонија и се залага за одржување на првата меѓувладина конференција со ЕУ и со тоа старт на преговорите за...