еМагазин

Tag : ковид вакцини

ДОБРОСОСЕДСТВО

Грција од првата пратка на Ковид-19 вакцини, дел ќе одвои и за нас

Редакција
Министерството за здравство преговара по три механизми да набави по 800.000 вакцини против Ковид-19, а во петокот Грција потврдила дека дел од првата пратка на...