еМагазин

Tag : ковидд-19

Македонија

Во Финска слетал авион од Скопје со 24 патници позитивни на Ковид-19

Редакција
На аеродромот во финскиот град Турку во саботата пристигнал авион од Скопје со 157 патници од кои 24 по извршеното тестирање биле позитивни на Ковид-19,...