еМагазин

Tag : кратки филмови

БАШ НИ Е ЌЕФ

Фестивал на кратки филмови, ја избра Битола за домаќин на „Balkans Beyond Borders“

Редакција
Градот Битола, е избран да биде домаќин на 13 издание Фестивалот на краткометражни филмови „Balkans Beyond Borders“, кој повеќе од една деценија функционира како тематски...