еМагазин

Tag : креми

Локално

Кривична пријава за надрилекар од Неготино: Наплаќал до 6.000 денари за „лековити креми“

Редакција
ОВР Неготино поднесе кривична пријава против З.Ѓ. (46) од Неготино, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „надрилекарство“, информира МВР. Во временскиот период...