еМагазин

Tag : крим-полицијата

Македонија

Поранешен началник на крим-полицијата во СВР Охрид сведочеше на судењето за „Титаник”

Редакција
Жителка на Охрид и поранешен началник на крим-полицијата во СВР Охрид, денеска беа сослушани како сведоци во случајот „Титаник”. Сведокот Мирјана Трајкова изјави дека локалните...