еМагазин

Tag : Кристијан Герке

Свет ТОП СТОРИИ

Германија замрзна имот на руски олигарси вреден околу 5,25 милијарди евра

Редакција
Германија замрзна околу 5,25 милијарди евра имот на санкционирани олигарси од почетокот на рускиот напад врз Украина, соопшти германското Министерство за финансии. Пред шест месеци...