еМагазин

Tag : Кристијан Кајчески

Спорт ТОП СТОРИИ

Македонскиот Олимписки Комитет одлучи Јован Стојоски од атлетичарите да не претставува на Олимписките игри во Токио

Редакција
Јован Стојоски е атлетичарот кој ќе ја претставува земјава на Олимписките игри во Токио, одлучи Македонскиот олимписки комитет. Селекцијата е направена согласно критериумите за пријава...